Не зневіритися та працювати: учасниця проєкту «ELIS» розвиває свою справу

«Я дуже хвилювалася перед захистом бізнес-плану! Було мало часу для представлення своєї роботи, і те що писала на багатьох сторінках, мусила вкласти в три хвилини усного тексту. Потрібно презентувати себе і власну справу – виділити головне та другорядне. Це був крутий досвід!», – розповідає про свою участь у проєкті «ELIS» благодійного фонду «Карітас – Хмельницький УГКЦ» Катерина Приходько. Вона власниця кав’ярні – кондитерської «Щаслива пекарня» в Нетішині.

Власна справа пані Катерини стартувала за кілька місяців до повномасштабного вторгнення, однак 24 лютого жінка була вимушена закрити заклад на невизначений час та виїхати з родиною до безпечної Європи. Кав’ярня – кондитерська, роботу якої поставили на паузу, за кілька місяців знову відкрила двері для відвідувачів. Однак ще одним випробуванням для бізнесу стали блек-аути.

Шукаючи підтримки, аби продовжити розвиток власної справи Катерина Приходько дізналася про проєкт «ELIS», де, за умови успішного захисту бізнес-плану, можна було отримати значну фінансову допомогу. Підприємиця каже, що мала сумніви, чи допустять її до участі у проєкті, однак вона таки стала однією з бенефіціарів «Карітасу». Про навчання, що тривало протягом трьох днів жінка згадує із задоволенням. Нині вона має безліч ідей для розвитку власної справи. Грошовий грант сумою 150 тисяч гривень, які отримала після участі в «ELIS» Катерина витратила на новий холодильник, столики для літнього майданчика, оновила меню, дрібну техніку, а також вклала гроші в оренду приміщення.

Підприємиця каже, що у порівнянні з довоєнним 2021 роком кількість відвідувачів впала, однак її справа, незважаючи на важкий воєнний час, розвивається, смачне та цікаве меню закладу приваблює клієнтів. Пані Катерина власноруч готує десерти, пече торти на замовлення, також у закладі пропонують сендвічі та паніні на різний смак. Учасники проєкту «ELIS» спілкуються і після його завершення, вони діляться одне з одним успіхами та набутим досвідом.