Навчання учасників проєкту «Agris» завершено

Як вирощувати сільськогосподарські культури, розводити свійських тварин, щоб забезпечити базовими продуктами харчування не лише свою родину, а й покращити власне економічне становище дізнавалися учасники проєкту «Agris» під час триденного навчання у Хмельницькому. Нагадаємо, проєкт спрямований на відновлення засобів до існування у сільській місцевості, а основними його бенефіціарами є внутрішньо переміщені особи та місцеві жителі, що постраждали від війни та потребують підтримки.

Загалом до благодійників фонду «Карітас – Хмельницький УГКЦ» надійшло більше сотні заявок від охочих взяти участь у проєкті, пройти навчання та захистити власний бізнес-план. Після ретельного відбору анкет до тренінгової програми доєдналися 36 чоловіків та жінок. За умови успішного проходження всіх етапів учасник має можливість отримати грошовий грант сумою до 185 тисяч гривень.

Плани наших заявників передбачають різне: це може бути створення нового індивідуального фермерського господарства, так і переформатування вже існуючого. Потреби також різняться в залежності від майбутнього напрямку роботи – люди потребують доїльних апаратів, холодильних камер, маслобоєнь та іншого, відтак знання, аби успішно реалізувати заплановане на першому місці. Запрошені викладачі максимально наблизили теорію до практики, цікаво розповіли про економіку, маркетинг, бізнес планування, вивчення ринку та стратегію побудови власної справи – складові успішного фермерства та майбутнього прибутку.

Ідеї наших учасників, сподіваємося, буде реалізовано завдяки грошовим грантам, і вже найближчим часом будуть визначені переможці. Проєкт AGRIS реалізується “Карітас України” реалізується за фінансової підтримки Caritas Austria та Neighbour in Need.