Грант на власну справу: переселенка з Запоріжжя розпочала бізнес за підтримки Карітасу

Кафе «Зодіак» новий заклад у Віньківцях, але відвідувачів тут не бракує. Крім звичних позицій, родзинкою меню є чебуреки. Їх, власниця Людмила Пилипенко навчилася готувати ще в дитинстві. 

До 2022 року пані Людмила з родиною мешкала на Запоріжжі, у селі Виноградне, Пологівського району. Там тримали велике господарство, яке активно розвивали. З початком повномасштабної війни та двох місяців життя в окупації родині вдалося виїхати на Хмельниччину. Пані Людмила пригадує, як з донькою покидали окупований регіон: шлях довжиною у сімдесят кілометрів долали дві доби. 

На новому місці довелося починати все з нуля. Шукаючи роботу Людмила Пилипенко заповнила анкету проекту «ELIS» благодійного фонду Карітас, що спрямований на допомогу у розвитку власної справи та створення робочих місць. 

Підготовка до старту бізнесу була грунтовна: жінка вивчала бухгалтерський облік, маркетинг, відвідувала мотиваційні заняття. До війни пані Людмила працювала директором будинку культури у Виноградному та кухарем шкільної їдальні. Зізнається, що починати власну справу було лячно. Однак, за словами підприємиці, підтримка доброчинців Карітасу та впевненість в успішності задуму дали результат. За грантові кошти, які переселенці отримали від благодійного фонду, закупили все необхідне для роботи обладнання, меблі та посуд. Нині у «Зодіаку» пропонують, крім шести різних позицій чебуреків, повноцінне меню та приймають замовлення на великі банкети. Доєдналися до справи доньки пані Людмили, а незабаром на роботу вийде дівчина, яка була змушена переїхати до Віньківців з Донеччини. 

Нині Людмила Пилипенко чекає на свого чоловіка, він у лавах Збройних сил України, та вірить в перемогу.